Instalacje fotowoltaiczne

Fotowoltaika - zacznij produkować własny prąd dzięki INTEK-TECH!

Instalacja fotowoltaiczna to sposób na obniżenie rachunków za prąd i aktualnie jest to najlepsza inwestycja dla gospodarstw domowych, rolniczych czy firm. Inwestycja w panele fotowoltaiczne jest długoterminowa dlatego tak ważne jest wybranie wysokiej jakości komponentów, od sprawdzonych i wiarygodnych producentów których gwarancje mają rację bytu. Dodając do tego profesjonalny montaż doświadczonej ekipy INTEK-TECH możesz być pewny dobrze zainwestowanych pieniędzy.

Firma INTEK-TECH zajmuje się montażem instalacji fotowoltaicznych od 2014 roku. Ze względu na duże doświadczenie w branży elektroinstalacyjnej wiemy jak ważne dla prawidłowego i bezpiecznego działania jest wybór odpowiedniej klasy podzespołów instalacji fotowoltaicznej. Ich jakość i niezawodność gwarantuje naszym klientom satysfakcjonujące uzyski mocy przez długi czas

Oszczędność kosztów energii
Czyste powietrze
Opłacalność

Instalacja fotowoltaiczna PV – płać mniej za energię elektryczną!

Zalety naszych instalacji fotowoltaicznych:

Kompleksowe instalacje paneli fotowoltaicznych

Skontaktuj się z nami a dobierzemy Ci moc instalacji do twoich potrzeb i przygotujemy ofertę w opcji standardowej na panelach fotowoltaicznych niemieckiego producenta QCELLS i w opcji premium składającej się z paneli PV najwyższej klasy producenta LG. Zaproponujemy Ci dogodne możliwości finansowania a po profesjonalnym montażu zgłosimy instalację do Zakładu Energetycznego oraz pomożemy skompletować dokumenty i złożyć wniosek o dotacje. Dzięki dedykowanej do danego falownika aplikacji będziesz mógł monitorować pracę instalacji. Natomiast sama instalacja jest bezobsługowa

Bezpieczeństwo instalacji fotowoltaicznej

W swoich instalacjach fotowoltaicznych przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo. Po stronie prądu DC stosujemy specjalistyczne przewody solarne o napięciu pracy do 1000V i przekroju 6mm2 w podwójnej otulinie niemieckich producentów z certyfikatami TUV w 2 kolorach czarny i czerwony w celu zapewnienia łatwiej identyfikacji biegunowości. Każdą instalację wyposażamy w odpowiednią ilość ograniczników przepięć po stronie prądu DC topowych niemieckich firm takich jak WEIDMULLER, SIEMENS lub DEHN. Stosujemy wyłączniki nadprądowe producenta HAGER oraz dla łatwej obsługi całej instalacji wyposażamy rozdzielnię również w wyłącznik serwisowy prądu DC tego samego producenta. Wszystkie elementy podpisujemy w celu łatwej identyfikacji

Niezawodność i jakość komponentów fotowoltaicznych

Współpracujemy z renomowanymi i wiarygodnymi producentami paneli fotowoltaicznych oraz falowników. Spośród szerokiej gamy dostępnych producentów na rynku stawiamy tylko na panele słoneczne LG oraz Q-Cells, a w przypadku falowników są to SolarEdge i SMA. Ich urządzenia są produkowane w najnowocześniejszych technologiach przy jednoczesnym ciągłym prowadzeniu prac badawczo-rozwojowych.

Firma INTEK-TECH należy do wąskiego grona certyfikowanych instalatorów LG PRO oraz Q-Cells na rynku polskim, posiadających wiedzę techniczną oraz doświadczenie w montażu paneli tych producentów.

Długie gwarancje od wiarygodnych producentów

Stosowane przez nas panele fotowoltaiczne Q-Cells posiadają w standardowych modułach 12 lat gwarancji na produkt natomiast modele w wersji PLUS mają już 25 letnią gwarancję. W przypadku paneli słonecznych LG gwarancja na produkt i wydajność jest zawsze taka sama i wynosi 25 lat. Rękojmia na montaż wykonany przez wykwalifikowanych pracowników naszej firmy wynosi DO 10 lat. W przypadku falowników gwarancja producenta SolarEdge wynosi 12 lat a SMA- 10 lat.

Profesjonalny montaż paneli słonecznych

W ramach montażu wykonujemy uziemienie instalacji, które sprawdzamy profesjonalnym miernikiem oraz podłączamy falownik do istniejącej sieci WiFi w celu monitorowania instalacji za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub w przeglądarce internetowej

fotowoltaika - panele słoneczne

Montaż paneli fotowoltaicznych wykonywany
przez ekspertów

Nie korzystamy z usług podwykonawców w zakresie montażu dzięki czemu kontrolujemy jakość wykonywanej usługi na każdym etapie i jesteśmy w stanie udzielić tak długiej rękojmi- nawet do 10 lat!

Zdalny nadzór nad pracą instalacji

Po uruchomieniu instalacji nasz zespół kontroluje zdalnie pracę instalacji fotowoltaicznej i analizuje prawidłowość działania.

Instalacje na terenie: Gdańsk, Tczew, Malbork, Starogard Gdański, Nowy Dwór Gdański i wielu innych.

Najczęściej zadawane pytania

Korzyści z posiadania systemu fotowoltaicznego to przede wszystkim oszczędności na rachunkach za prąd, ponieważ samodzielnie wytwarzasz energię elektryczną zamiast kupować ją od dostawcy. Dodatkowo, systemy fotowoltaiczne są przyjazne dla środowiska, ponieważ nie emitują szkodliwych gazów cieplarnianych.

Czas instalacji systemu fotowoltaicznego zależy od wielu czynników, takich jak rozmiar i skomplikowanie systemu, lokalizacja, ilość modułów i warunki pogodowe. Instalacja typowego systemu fotowoltaicznego trwa zwykle od 1 do 3 dni.

Zaleca się, aby przeprowadzać regularne przeglądy systemu fotowoltaicznego, w celu upewnienia się, że działa on prawidłowo. Zwykle przeglądy polegają na wizualnej ocenie stanu paneli słonecznych, inwertera i przewodów, a także na sprawdzeniu, czy system wytwarza wystarczającą ilość energii.