Branża fotowoltaiczna cieszy się niesłabnącą popularnością wśród coraz większej liczby konsumentów. Montaż sprzętu PV pozwala na produkowanie własnej energii elektrycznej i tym samym na skuteczne obniżanie wysokich rachunków za prąd. Panele fotowoltaiczne można postawić zarówno na dachu, najlepiej w kierunku południowym, jak i na gruncie. System składa się z kilku urządzeń, do najważniejszych należą, między innymi moduły, które pobierają energię, ogniwa przekształcające ją w prąd stały oraz falownik, zmieniający go w prąd zmienny. 

Firma INTEK-TECH od wielu lat zajmuje się podłączaniem systemów fotowoltaicznych zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach oraz instytucjach publicznych. Do naszych zadań należy wykonanie projektu instalacji, fachowy montaż oraz krótkie przeszkolenie z użytkowania sprzętu. Działamy na terenie Malborka oraz najbliższych okolic.

Fotowoltaika – jakie zalety ma montaż instalacji?

Montaż paneli słonecznych ma wiele korzyści. Jedną z najważniejszych jest oczywiście obniżenie rachunków za prąd lub też całkowite uniezależnienie się od swojego dostawcy. Ponadto, fotowoltaika jest także:

  • niewyczerpanym źródłem energii,
  • energią tak zwaną zieloną, będącą wsparciem dla środowiska,
  • systemem pozwalającym na wydajną pracę modułów przez kilkadziesiąt lat,
  • instalacją o bardzo łatwej obsłudze, z wysokojakościowymi urządzeniami,
  • systemem, który łatwo się konserwuje.

Co więcej, montaż instalacji PV przyczynia się także do generowania dużych oszczędności przez kilka dekad. Decydując się między innymi na zakup sprawdzonego i polecanego sprzętu, nie trzeba martwić się też awariami oraz wymianą poszczególnych elementów. 

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. W celu uzyskania szczegółów, dotyczących montażu, zachęcamy do kontaktu z firmą.