Montaż funkcjonalnego systemu fotowoltaicznego jest jedną z najskuteczniejszych metod na obniżenie  wysokich rachunków za prąd. Co więcej, dzięki niemu wspiera się także środowisko oraz zyskuje się niezależność energetyczną. Nasza firma INTEK-TECH od wielu lat zajmuje się profesjonalnym podłączaniem instalacji fotowoltaicznych zarówno w domach prywatnych, jak i firmach czy instytucjach publicznych. Zatrudniamy profesjonalnych montażystów, którzy odpowiednio programują urządzenia, a także pokazują, w jaki sposób użytkować sprzęt. Zakup nowoczesnych paneli fotowoltaicznych jest inwestycją w przyszłość. Warto zdecydować się na ten krok. 

Wykonujemy montaże instalacji PV w Tczewie, a także w najbliższych okolicach tego miasta. 

Jak działa system fotowoltaiczny?

Praca całego systemu PV jest bardzo prosta. Moduły, które montuje się najczęściej na dachach budynków lub też stawia na gruncie, przy obiekcie, pobierają darmową energię ze słońca. W ogniwach tych zachodzi tak zwane zjawisko fotowoltaiczne, dzięki któremu energia słoneczna przekształcana jest w prąd stały. Prąd ten zostaje przekazany do inwertera, zwanego również falownikiem, gdzie zostaje przemieniony w prąd zmienny, który jest w stanie płynąć w domowych gniazdkach i zasilać sprzęty.

Najpopularniejszymi ogniwami są monokrystaliczne, które wyróżniają się najwyższą efektywnością przetwarzania energii słonecznej, czyli sprawnością. Wydajność ta plasuje się mniej więcej w przedziale 15-19%. Oznacza to, że promienie słoneczne, które padają na 1m2 ogniwa, zostają przekształcone w co najmniej 15% w energię elektryczną.

Zapraszamy do skorzystania z oferty.