Energooszczędne instalacje oświetleniowe led

Instalacje oświetleniowe są istotnym odbiorcą energii elektrycznej. Ponadto są jednym z ważnych elementów poprawiających atrakcyjność wizualną danego miejsca. Szacuje się, że oświetlenie pochłania od 25 do 30 % energii. Dlatego też bardzo często wykonujemy zlecenia wymiany opraw oświetleniowych na energooszczędne źródła światła, np. LED w firmach prywatnych czy jednostkach budżetowych.

montaż oświetlenia
instalacja oświetleniowa

Instalacje oświetlenia - projektowanie i montaż

Instalacje oświetleniowe wykonujemy według przygotowanego przez nas projektu lub projektu przedstawionego przez klienta.

W ramach kompleksowej obsługi zapewniamy:

 1. Projekt instalacji oświetlenia
 2. Indywidualny dobór opraw i rodzaju oświetlenia,
 3. Doradztwo w zakresie zakupu i dostawy oświetlenia,
 4. Montaż oświetlenia ewakuacyjnego
 5. Montaż oświetlenia awaryjnego
 6. Montaż opraw oświetleniowych
 7. Montaż oświetlenia LED, oświetlenia RGB
 8. Sterowanie oświetleniem LED
 9. Wykonanie dokumentacji powykonawczej

Pomiary natężenia oświetlenia

Po zrealizowaniu zlecenia wykonujemy pomiary natężenia oświetlenia w pełnym zakresie:

 • Oświetlenie ogólne
 • Oświetlenie stanowiska pracy
 • Oświetlenie awaryjne: ewakuacyjne oraz zapasowe
 • Sprawdzamy czas działania oświetlenia awaryjnego na akumulatorach.

Wykonanie tych pomiarów jest niezwykle istotne w świetle obowiązujących przepisów BHP.

Działamy na terenie województwa pomorskiego, w tym takich miejscowości jak Gdańsk, Tczew, Malbork, Starogard Gdański, Nowy Dwór Gdański i wielu innych.

Projektowanie instalacji oświetleniowych

Projektowanie oświetlenia wnętrz jest kluczowym elementem aranżacji przestrzeni, wpływającym na funkcjonalność, estetykę i komfort użytkowania pomieszczeń. Proces ten zaczynamy od analizy potrzeb naszych klientów. Następnie identyfikujemy cele oświetleniowe dla każdego pomieszczenia, uwzględniając jego przeznaczenie, rozmiar, układ oraz wystrój. Określamy również, jakie rodzaje oświetlenia będą potrzebne:

 • ogólne,
 • punktowe,
 • LEDowe,
 • dekoracyjne.

Kolejnym etapem jest dobór odpowiednich żarówek, lamp i opraw oświetleniowych, które będą pasować do stylu wnętrza i spełniać wymagania funkcjonalne. Bierzemy pod uwagę, takie aspekty jak między innymi temperatura barwowa, strumień świetlny, współczynnik oddawania barw (CRI) oraz żywotność żarówek.

Montaż instalacji oświetleniowej

Montaż instalacji oświetleniowej to proces instalowania różnych elementów systemu oświetleniowego, takich jak oprawy, żarówki, przewody, łączniki czy systemy sterowania. Aby zapewnić bezpieczną i trwałą instalację, należy wykonać ją zgodnie z obowiązującymi normami oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa elektrycznego. Zatrudniamy specjalistów, którzy dysponują odpowiednimi uprawnieniami do przeprowadzania prac elektrycznych

Po przygotowaniu odpowiedniego projektu i planu montażu przechodzimy do podłączania systemu. Instalujemy oprawy oświetleniowe, zazwyczaj na suficie, ścianie czy podłodze, w zależności od rodzaju oprawy i wymagań projektu. Następnie, prowadzimy przewody elektryczne od zasilania do opraw oświetleniowych, zgodnie z wcześniej przygotowanymi wytycznymi, montujemy łączniki oraz gniazdka elektryczne tam, gdzie są potrzebne.

Końcowym etapem prac jest montaż żarówek w oprawach oświetleniowych, ze szczególnym zwróceniem uwagi na ich moc, napięcie oraz rodzaj (np. LED, halogenowe, fluorescencyjne). W ramach oferty zajmujemy się również instalowaniem systemów sterowania oświetleniem. Montujemy między innymi: ściemniacze, czujniki ruchu czy inteligentne systemy, które pozwolą na dostosowanie intensywności światła do potrzeb i oszczędzania energii.

Po pomyślnie przeprowadzonym montażu włączamy zasilanie i sprawdzamy, czy system działa poprawnie. Dzięki temu mamy pewność, że wszystkie elementy zostały prawidłowo zamontowane i działają zgodnie z przygotowanym projektem.

Instalacja oświetleniowa – bezpieczeństwo

Bezpieczna instalacja oświetleniowa to taka, która minimalizuje ryzyko porażenia prądem, pożarów czy wystąpienia innych zagrożeń dla użytkowników.

Każdorazowo zwracamy uwagę na to, aby wykonane przez nas projekt i montaż instalacji spełniały określone normy i wytyczne, dotyczące bezpieczeństwa elektrycznego. Zabezpieczamy instalację oświetleniową przed przeciążeniami, przepięciami i zwarciem, stosując odpowiednie zabezpieczenia, takie jak bezpieczniki czy wyłączniki różnicowoprądowe. Ponadto, dbamy o to, aby obciążenia obwodów elektrycznych były właściwie rozłożone i nie przekraczały dopuszczalnych wartości. W ten sposób można uniknąć przegrzewania się przewodów. Wszystkie prace przeprowadzamy zgodnie z zachowaniem zasad BHP.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Najczęściej zadawane pytania

Instalacja oświetlenia LED przynosi wiele korzyści, w tym znaczne oszczędności w zużyciu energii elektrycznej, wydłużenie żywotności oświetlenia, zmniejszenie emisji ciepła oraz mniejsze koszty utrzymania.

Tak, instalacja oświetlenia wymaga specjalistycznej wiedzy i umiejętności, zwłaszcza w przypadku bardziej złożonych projektów oświetleniowych. Zalecamy skorzystanie z usług profesjonalnego wykonawcy, który pomoże w doborze odpowiednich rozwiązań i przeprowadzi instalację zgodnie z wymaganiami bezpieczeństwa.