Najlepsze panele PV 2021 wg testów PVEL

Panele fotowoltaiczne to doskonała propozycja dla osób, które chcą, aby ich dom stał się energooszczędny i pragną wykorzystać do tego celu zasoby naturalne. Wśród wielu producentów oferujących takie panele, łatwo trafić na firmę, której produkty nie osiągają wysokiego poziomu jakości. Dlatego warto zasugerować się wynikami testów, które dla globalnego przemysłu fotowoltaicznego przeprowadza niezależne laboratorium PVEL.

Niezawodne moduły fotowoltaiczne 2021 według testów PVEL

Program Kwalifikacji Produktów PVEL funkcjonuje od 2012 roku. Od wielu lat dostarcza wiarygodne i przede wszystkim niezależne dane na temat niezawodności oraz wydajności paneli fotowoltaicznych. Wybierając urządzenia, warto zwrócić uwagę na wyniku testów PVEL. Producenci, którzy znajdują się w czołówce badanych firm, gwarantują najlepsze produkty, wykonane z wysokiej klasy komponentów.

W pierwszej piątce rankingu znajdują się między innymi moduły marek takich, jak LG czy Q-Cells. Z całą pewnością panele od tych producentów wyróżnia najwyższa jakość materiałów oraz wykonania. Zostały one bowiem poddane dokładnej kontroli już na etapie produkcji. Audytorzy PVEL sprawdzili, z jakich komponentów są tworzone moduły, szczegółowo kontrolując wszystkie dane techniczne.

Sprawdzone marki paneli fotowoltaicznych wyróżniające się w rankingu PVEL

Instalacja paneli fotowoltaicznych to inwestycja długoterminowa. Warto zatem postawić na urządzenia najlepszych producentów. Ranking PVEL jest doskonałym źródłem wiedzy na temat poziomu jakości produktów proponowanych przez poszczególne firmy. Potwierdza on jakość paneli takich firm, jak LG czy Q-Cells.

Testy prowadzone przez laboratorium PVEL gwarantują, że producenci plasujący się w czołówce tworzą panele z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii. Niezwykle ważny jest również fakt, iż firmy te stawiają na ciągły rozwój i ulepszanie swoich produktów oraz unowocześnianie procesu ich wytwarzania.

Wydajne moduły PV według testów PVEL

Jednym z ważniejszych parametrów, ocenianych w testach PVEL, jest wydajność paneli. W tym zakresie panele LG i Q-Cells zajmują wysokie miejsca w rankingu. Świadczy to o bardzo dużych możliwościach zamiany promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Nawet po 25 latach użytkowania ich wydajność spada o niespełna 3%.

Testy temperaturowego współczynnika mocy również stawiają panele tych producentów na wysokich miejscach w rankingu PVEL. Oznacza to, że nawet przy pogorszeniu się warunków atmosferycznych, zachowają one wysoką wydajność. Dzięki temu klient otrzymuje aż 25 lat gwarancji na panele, co jest wyjątkowo długim okresem w porównaniu z ofertą konkurencji.

Aby w pełni korzystać z możliwości, jakie dają panele PV, warto zadbać o to, by instalację przeprowadziła sprawdzona firma, która ma odpowiedni certyfikat świadczący o doświadczeniu i posiadaniu potrzebnej wiedzy technicznej. Panele najwyższej klasy wg testów PVEL, zamontowane przez certyfikowanych instalatorów, przyniosą duże oszczędności i długofalową satysfakcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *