Montaż instalacji fotowoltaicznych na 10 obiektach powiatu starogardzkiego

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że niedawno ukończyliśmy prace przy projekcie, którego głównym założeniem był montaż instalacji fotowoltaicznych na 10 obiektach, mieszczących się na terenie powiatu starogardzkiego. Jest to jedna z naszych największych do tej pory realizacji, którą wykonaliśmy dla władz powiatu starogardzkiego. Instalacje fotowoltaiczne zostały zamontowane na budynkach szkół, obiektu PCPR i Starostwa Powiatowego. Cieszymy się, że mogliśmy przyczynić się do zrealizowania tak dużego przedsięwzięcia, którego głównym założeniem było wsparcie działań ekologicznych i ochrona klimatu.

Szczegóły projektu

Nasza firma INTEK-TECH w zeszłym roku wygrała przetarg na realizację niezwykle angażującego projektu, jakim był montaż systemów fotowoltaicznych na aż 10 budynkach różnych instytucji zlokalizowanych na terenie powiatu starogardzkiego. Prace przy realizacji tego przedsięwzięcia były dla nas niezwykle wymagające. Najpierw przygotowaliśmy dokumentację, a także projekt każdej instalacji i przedstawiliśmy je władzom powiatu starogardzkiego. Następnie nasza ekipa podjęła się realizacji zleconych zadań.

Warto podkreślić, że łączną moc wszystkich instalacji, które wchodziły w skład projektu, szacuje się mniej więcej na ok. 340 kWp. Natomiast moce poszczególnych instalacji wahają się między 14 kWp a 50 kWp. Każdy system został zaprojektowany w formule tak zwanej mikroinstalacji, nieprzekraczającej mocy 50 kWp, dzięki czemu nie było wymagane pozwolenie na budowę. Projekty zostały jedynie zgłoszone. Co więcej, liczba zaprojektowanych w przedsięwzięciu kompletów paneli fotowoltaicznych waha się pomiędzy 33 sztuk dla Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnej Wodzie oraz 124 sztuk rozlokowanych na obiektach starogardzkich. 

Co istotne, szacowany roczny uzysk energetyczny, który generowany jest w instalacjach, wchodzących w skład projektu wynosi prawie 320 000 kWh. Jest to naprawdę wysoki wynik. Obrazując, uzysk ten wystarczyłby na mniej więcej 80 domów jednorodzinnych. Całkowita wartość tej inwestycji wynosi ponad 2 miliony złotych.

Cel projektu

Montaż instalacji fotowoltaicznych przynosi szereg korzyści, zwłaszcza w obecnych czasach, gdy dużą rolę zaczynają odgrywać oszczędności, a także coraz więcej działań podejmowanych jest, w celu wsparcia środowiska. Systemy PV należą do tak zwanej grupy OZE, czyli Odnawialnych Źródeł Energii. Energia jest pozyskiwana przez panele ze słońca, dzięki czemu do jej wytworzenia nie wykorzystuje się środków, które mogłyby przyczynić się do zanieczyszczania środowiska. Instalacje PV są zatem w pełni ekologicznym rozwiązaniem.

Montaż systemu fotowoltaicznego przyczynia się również do generowania oszczędności, co jest bardzo ważnym aspektem przy stale rosnących cenach za prąd. Warto podkreślić, że dzięki realizacji tego projektu, łączna, roczna kwota oszczędności wygenerowana przez wszystkie instytucje, na których zostały zamontowane instalacje, wyniesie około ćwierć miliona złotych. Jest to zatem ogromna suma.

Nasze referencje:

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty. Współpracujemy zarówno z firmami, jak i osobami prywatnymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *