Instalacje teletechniczne, inaczej nazywane niskoprądowymi, służą transmisji danych oraz ochronie budynku. Stanowią przede wszystkim uzupełnienie instalacji elektrycznych. Można je również wykorzystywać do automatyzacji sterowania instalacjami elektrycznymi. Znajdują swoje zastosowanie zarówno w domach prywatnych, jak i w firmach.

Świadczymy usługi montażu instalacji teletechnicznych na terenie Tczewa oraz najbliższych okolic tego miasta.

Instalacje teletechniczne – rodzaje

Systemy teletechniczne mogą współpracować ze sobą na wiele sposobów, np. w razie alarmu system sygnalizacji pożaru otwiera, np. drzwi kontroli dostępu i wyzwala oddymianie elektryczne w budynku.

Do instalacji teletechnicznych można zaliczyć, np.:

  • telewizję przemysłową, dozorową CCTV,
  • system kontroli dostępu oraz rejestracji czasu pracy,
  • system sygnalizacji włamania oraz napadu,
  • oddymianie elektryczne,
  • okablowania strukturalne,
  • system sygnalizacji pożaru i dźwiękowy system ostrzegawczy DSO.

Instalacje teletechniczne – realizacja

W INTEK-TECH zajmujemy się kompleksowym wykonawstwem systemów teletechnicznych. Projektujemy instalację niskoprądową zgodnie z uwzględnieniem potrzeb klienta indywidualnego lub też inwestora. Następnie przechodzimy do realizacji projektu. Budujemy między innymi koryta, szafy, szachty, układamy okablowanie i instalujemy urządzenia. Końcowym etapem realizacji jest programowanie i wykonanie testów rozruchowych sprzętu oraz sporządzenie przez nas dokumentacji powykonawczej. 

Zapraszamy do skorzystania  z oferty.