Wyładowania atmosferyczne w postaci piorunów bezpośrednio zagrażają dachowej instalacji fotowoltaicznej oraz urządzeniom podłączonym do sieci elektrycznej danego budynku. Uderzenia pioruna powodują zwarcia, przepięcia oraz inne uszkodzenia urządzeń elektrycznych. Konsekwencją wyładowania może być również pożar budynku, dlatego tak istotną kwestią jest odpowiednie zabezpieczenie obiektu przed piorunami – w tym celu stosuje się piorunochrony, zwane inaczej instalacjami odgromowo-przepięciowymi.

Czym jest instalacja odgromowo-przepięciowa?

Instalacja odgromowo-przepięciowa składa się z przewodów rozciągniętych na powierzchni dachu i biegnącymi dalej do ziemi przy budynku – taki układ pozwala na bezpieczne rozładowywanie energii wyładowania atmosferycznego i chroni urządzenia elektryczne przed uszkodzeniem. Stosowanie instalacji odgromowo-przepięciowej nie jest obowiązkowe w budynkach niższych niż 15 metrów, jednakże zalecamy jej montaż, szczególnie jeśli korzystają Państwo z instalacji PV. Pomiary instalacji odgromowo-przepięciowej powinno wykonywać się co roku.

Intek-Tech Technika Instalacji – instalacje odgromowe w Starogardzie Gdańskim

Przykładamy ogromną wagę do jakości wykonania oferowanych instalacji – wszystkie ich komponenty są odporne na działanie warunków atmosferycznych, oraz solidnie przytwierdzone do powierzchni dachu. Drut pełniący role przewodu instalacji odgromowej, jest prostowany mechanicznie, co dodatkowo przekłada się na estetykę instalacji. Oferujemy:

  • montaż instalacji odgromowych
  • przegląd i modernizację instalacji odgromowych
  • pomiary instalacji odgromowo-przepięciowej
  • montaż uziemienia instalacji odgromowej