Instalacje odgromowe Malbork

Zadaniem instalacji odgromowej jest ochrona obiektu przed uderzeniami pioruna, a także bezpieczne odprowadzenie jego energii do ziemi. Instalacje odgromowe montowane są zwykle w obiektach użyteczności publicznej, choć coraz częściej można je jednak spotkać na budynkach mieszkalnych. Decydując się na zamontowanie tego typu systemu, warto zwrócić się o pomoc do sprawdzonej firmy. 

Zajmujemy się montowaniem, a także naprawianiem instalacji odgromowych. Co więcej, do naszych zadań należy również modernizacja oraz sprawdzanie stanu technicznego urządzeń. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu jesteśmy w stanie świadczyć nasze usługi na wysokim poziomie. Zatrudniamy fachowców, którzy zdobyli odpowiednie uprawnienia do wykonywania tego typu prac. Działamy na terenie Malborka, a także najbliższych okolic tego miasta.

Z czego składa się instalacja odgromowa i w jaki sposób działa?

Instalacja odgromowa składa się z kilku urządzeń. Przede wszystkim ze zwodów pionowych i poziomych, które montowane są na dachu budynku. Do tych elementów podłączane są przewody, odprowadzające energię elektryczną wytworzoną przez piorun. Ostatnim elementem instalacji są uziomy, dzięki którym energia powstała z pioruna trafia do ziemi. 

Zasada działania tego systemu jest bardzo prosta. Najważniejszą częścią instalacji są zwody, które przejmują uderzenie. Zadaniem uziomu jest rozproszenie energii z pioruna, co pozwala na wyrównanie się różnicy potencjałów pomiędzy chmurami, a ziemią.

Zachęcamy do skorzystania z naszej oferty. Zapraszamy również do kontaktu, w celu umówienia montażu instalacji bądź przeglądu stanu technicznego.