INSTALACJE ODGROMOWO-PRZEPIĘCIOWE GDAŃSK

Instalacja odgromowa zapewnia skuteczną ochronę przed porażeniami wywołanymi wyładowaniami atmosferycznymi. Montaż takiej instalacji to przede wszystkim większe bezpieczeństwo, a co za tym idzie, komfort osób przebywających w danym budynku.

Właśnie dlatego na taką ochronę coraz częściej decydują się zarówno osoby prywatne, jak również firmy i przedsiębiorstwa.

Czym są instalacje odgromowe?

Czym jest instalacja odgromowa? Instalacja odgromowa składa się z przewodów odprowadzających, zwojów pionowych i poziomych, uziomów, studzienek, złączy kontrolnych. Omawiana instalacja montowana jest na dachu budynku – przebiega na wzdłuż kalenicy i bocznych krawędzi połaci dachowej. Do instalacji podłączone są też elementy wystające ponad powierzchnię dachu, na przykład  takie, jak anteny  czy wywietrzniki. 

 

Zadaniem instalacji jest ochrona przed uderzeniami piorunów podczas burzy ‒ energia z pioruna jest bezpiecznie odprowadzana do ziemi, a zagrożenie znika. 


Dzięki temu ryzyko takich wypadków, jak uszkodzenie komputera, telewizora, sprzętu AGD, instalacji alarmowej, a także porażenie prądem czy pożar jest zminimalizowane. 

Nasza oferta

Nasza firma zajmuje się także montażem instalacji odgromowych. Zapewniamy kompleksową i fachową obsługę. Pracujemy na terenie Gdańska i okolic. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu. 


Zapraszamy do współpracy!